دره تخت , کشت زار گونه های دستگاه لیزر ‎های صادراتی

رئیس اداره حفاظت محفظه زیست ازنا گفت : دره تخت فی مابین دو حیطه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا قرار گرفته است .

منصور درویشی در اظهار‌کرد و گو با خبر نگار ایسنا حوزه‌ لرستان , اعلام کرد : ناحیه دره تخت &# فروش درختچه ماگنولیا زمستانه دستگاه لیزر ” حوزه‌ ای زیبا و منحصر از توابع بخش مرکزی شهرستان ازنا و ۱۰ کیلومتری جنوب این شهرستان , منتهی الیه جنوب غربی حیطه حفاظت شده اشترانکوه قرار دارد .


وی بیشتر کرد : این حوزه‌ در طول ۲۰۰۰ متری از مرحله دریا در دامنه جنوبی قله ۴۱۵۰ متری سن بران در میان دره‎ای به همین اسم به فاصله تقریبی ۱۰۰ متر از روستای دره تخت واقع شده‌است .

درویشی با بیان این که روستای دره تخت به تازگی به دهکده توریسم تبدیل شده‌است , افزود : این روستا یک کدام از زیباترین روستاهای طبیعی منطقه و نزدیک‎ ترین و سهل وآسان ترین مسیر دسترسی به حیطه حفاظت شده اشترانکوه است .
دستگاه لیزر
رئی دستگاه لیزر س سازمان حفاظت اطراف زیست ازنا اعلام کرد : قرار دریافت کردن دره تخت لا دو ناحیه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سپید کوه ازنا و تنوع زیستی بالا , وجود سراب ها , دره های زیبا و ارتفاعات پوشیده از برف حتی‌در ف دستگاه لیزر صول گرم سال , وجود عشایر کوچ رو در فصل بهار و فصل‌تابستان در‌این حوزه‌ , خانه های درست شده از سنگ , کشت زارهای اشکال دستگاه لیزر های صادراتی , کندوهای عسل و واحدهای آبزی پروری قضیه قابل قبولی را جهت جذب گردشگران , کوهنو دستگاه لیزر ردان , زمین شناسان به وجود آورده است .
دستگاه لیزر
وی دستگاه لیزر با اشاره به اینکه این حوزه‌ سالانه شمار متعددی اشخاص علاقمند به طبیعت از نقاط مختلف کشور را پذیرا است , افزود : ژئومورفولوژی حیطه , مطابقت با مناطق نصفه کوهستانی است , تنوع آب و هوایی نواحی کوهستانی زیست دستگاه لیزر گاه قابل قبولی را جهت پستانداران بزرگ چون کل و پازن , قوچ و میش , خرس قهوه ای و پلنگ تولید کرده و از دیر باز آیتم اعتنا علاقه‎مندان به شکار به خصوص اشراف و عشایر منطقه قرار گرفته است . درویشی بیش تر کرد : همچنی دستگاه لیزر ن بجهت برخورداری از پوشش گیاهی از قبیل درختچه های انجیر , زرشک کوهی , بادام کوهی , بیدهای وحشی , پسته و دشت لاله های واژگون زرد رنگ و سرخ اعتنا گردشگران را به خویش معطوف کرده است .

مدیریت اداره حفاظت فضا زیست ازنا اعلام کرد : ریزش و تجمع برف هم در ماه های سرد سال در کف دره آن را به فریزر تبدیل می نماید که یکی‌از چشم اندازهای قشنگ و زمینه توجه مردمان دیار لرستان و دیگر استان های مرز و بوم است .

وی ادامه داد : در فصل‌تابستان وجود این سردخانه ها , رودها و سراب های ناشی از ذوب برف ها آن را به یکی از کانون های آبگیر مستمر حوزه‌ تبدیل کرده که علاوه بر رونق کشاورزی جلوه خاصی به این ناحیه داده است . درویشی یادآور شد : به جهت قرار دریافت کردن آبادی در مسیر دسترسی به حیطه توریسم کمندان و تونل برفی و سدی زیر این عنوان قادر است یکی‌از قطب های توریسم این ناحیه و چه بسا استان لرستان باشد .

منبع : ایسنا

۲۶
ارد ارسال شده بوسیله : رئیس فنی فارغ از نگرش
مقاله قبل